Archiwum

Archiwum

 
Zapraszamy uczniów z terenu gminy Słupno na zajęcia otwarte prowadzone przez międzynarodowych studentów współpracujących w ramach międzynarodowej

organizacji studenckiej AIESEC.

W dniach 11 – 15 lipca studenci

 z Maroka, Turcji i Chin

będą prowadzili zajęcia otwarte dla wszystkich uczniów z terenu naszej gminy.

Dzięki tym zajęciom bliżej poznamy te egzotyczne dla nas kultury, poćwiczymy nasz angielski w sytuacjach życia codziennego oraz w ciekawy sposób spędzimy czas w wakacyjne poranki.

Zapisy na zajęcia przyjmuje sekretariat

Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Słupnie.

gimnazjumslupno@op.pl

Tel/fax 24 261 95 67

Pierwsze zajęcia organizacyjne odbędą się 11 lipca 2016 roku

o godzinie 10:00 w Sali nr. 10

AIESEC to międzynarodowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 66 lat realizuje program praktyk i wolontariatów. W Polsce jesteśmy obecni w 20 największych ośrodkach akademickich, gdzie, poprzez realizowane w zespołach projekty, umożliwiamy studentom dynamiczny rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich cechę samoświadomości oraz chęci niesienia pomocy innym. Kreujemy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób wpłyną na swoje lokalne otoczenie. Rozbudzamy w młodych ludziach chęć poznawania świata oraz innych kultur. Kształcimy poczucie odpowiedzialności za otaczające nas problemy społeczne i ekonomiczne


W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I i II gimnazjum otrzymają podręczniki i materiały ćwiczeniowe zakupione przez szkołę w ramach dotacji celowej MEN. Będą one wydawane rodzicom na zasadzie wypożyczenia na pierwszym wrześniowym zebraniu.
         Dotacja nie obejmuje podręcznika do religii, który należy zakupić we własnym zakresie:
Jezus uczy i zbawia 1 - nowa wersja
Red. Z. Marek
Wyd. WAM Kraków 2015-2016
Szanowni Państwo,

zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się w dniu 24 czerwca 2016 r. o godzinie 10:00 na hali sportowej Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie.

W tym dniu autobusy szkolne będą kursowały:

- kurs poranny bez zmian

- kurs powrotny o godzinie 11:30
 
„W krainie zamków , wulkanów i złota”

W dniach 06.06 – 10.06. 2016r. nasi uczniowie uczestniczyli w Zielonej Szkole , którą organizowała pani Anna Mrozowska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Aldona Owczarek, Katarzyna Olenderek – Majewska i Urszula Różańska.

W programie było m.in. :

1.       Zwiedzanie Wrocławia -  stare miasto, ZOO, Afrykarium,

2.       Paintball,

3.       Spływ kajakowy Nysą Kłodzką,

4.       Zwiedzanie kopalni w Wałbrzychu,

5.       Śladami wulkanów na Śląsku,

6.       Zamki  i stare twierdze  -  warsztaty historyczne ( Grodzisk i Srebrna Góra)

7.       Złotoryja.

          

Mamy nadzieję , że wszyscy uczniowie wrócili zadowolenie, opaleni, niewyspani i gotowi na kolejną spaniałą podróż w Polskę!

W dniu 16.06.2016r. uzdolniana uczennica naszego gimnazjum, Weronika Lisiecka z klasy 1b wraz z opiekunem,p. Aldoną Owczarek, uczestniczyła po raz drugi w zorganizowanym w Książnicy Płockiej  spotkaniu autorskim ze współczesnym pisarzem historycznym Sławomirem Koprem. Wcześniej poznaliśmy osiągnięcia i rozwój innego literata, osobistego sekretarza p. Wisławy Szymborskiej - p. Michała Rusinka. Dzięki udziałowi w niniejszym spotkaniu udało nam się zapoznać, po części na żywo, z dorobkiem literackim artysty. Po spotkaniu otrzymaliśmy autografy od autora i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.  
8.czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku zostały wręczone nagrody 
laureatom IV edycji konkursu "Płock - miasto przyszłości" pod honorowym patronatem Muzeum 
Mazowieckiego w Płocku.  Lauretami byli m.in.  uczniowie naszego Gimnazjum: Anastazja Gawłowska 
z klasy II a ( w kategorii: praca plastyczna) i Bartłomiej Górczyński ( w kategorii: opowiadanie) – klasa II
b. Uczniom i ich opiekunom merytorycznym ( p. Eliza Rokicka, p. Aldona Owczarek) – gratulujemy!


W piątek 3. czerwca 2016 roku Uczniowie klas Ia i Ib wybrali się wraz z nauczycielami do Płocka. 

W Książnicy Płockiej – tam zawitaliśmy na początek – poznaliśmy zasady korzystania ze zbiorów 
biblioteki i czytelni, zwiedziliśmy budynek wraz z pięknym ogrodem dla czytelników, korzystaliśmy ze zbiorów w  e-kącie. W końcu odwiedziliśmy Dział Zbiorów Audiowizualnych, o którego istnieniu 
większość uczniów nie wiedziała. Posłuchaliśmy muzyki – a każdy mógł znaleźć coś dla siebie, 
zapoznaliśmy się z zasadami korzystania ze zbiorów placówki. 
Po opuszczeniu Książnicy odbyliśmy spacer szlakiem Władysława Broniewskiego, by w końcu dotrzeć do Kina Helios na 4lm „110 %, który wszystkim – młodszym i starszym – polecamy. 
E. Rokicka
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

       SPORT – RADOŚĆ - ZABAWA to hasło przewodnie podczas obchodów Dnia Dziecka w naszym gimnazjum. W dobry i wesoły klimat tego dnia wprowadził wszystkich zespół taneczny „KOTKI SŁUPNO” prezentując swój najnowszy układ. Następnie reprezentacje poszczególnych klas, z okrzykiem sportowym na ustach, przystąpiły do turnieju o tytuł „NAJSPRAWNIEJSZEJ KLASY W SZKOLE”. Drużyny dopingowane przez społeczność gimnazjalną i nauczycieli rywalizowały w wielu konkurencjach sztafetowych i indywidualnych, równo dzieląc  się punktami za zwycięstwo -  wyścig jabłuszek z balonem(2a), sprawny kelner(3b), niezła jazda(3b), skoki komando(3b), przeciąganie liny(3a), wyścig zaprzęgów(3b), taniec z balonami(2a), zaprawa żołnierska(2a). Wykazywały się również wiedzą na temat zdrowego stylu życia(3a) oraz  znajomością  tematyki olimpijskiej(2a). Współzawodnictwo  było zacięte i emocjonujące, ale przede wszystkim  liczyła się dobra zabawa.

        Tytuł najsprawniejszej klasy i złote medale zdobyła  klasa 2a, reprezentowana przez: A. Gawłowską, K. Korzuchowską, Maciejewskiego P. W. Olaszkiewicza, M. Zapytowskiego, A. Krom,  Ł. Zalewskiego, P. Dąbrowskiego, B. Kwiatkowskiego i M. Kudłaka. Następny punkt zmagań sportowych to festiwal koszykówki  czyli turniej o tytuł „MISTRZA SZKOŁY”. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zwyciężyła niepokonana klasa 2a w składzie: W. Olaszkiewicz, P. Maciejewski, Ł. Zalewski, P. Dąbrowski, B. Kwiatkowski, D. Szostek, M. Kudłak.  Drugie miejsce wywalczyła drużyna z klasy 3b, trzecie  klasa 3a, czwarte klasy I abc, piąte klasa 2b.

 Tytuł MVP turnieju i pamiątkowe statuetki otrzymali: Kamil Kopeć (3b) z wynikiem 57pkt, Wiktor Olaszkiewicz(2a)  41 pkt oraz Piotr Zych (3a) 29pkt.

       Wszystkim nauczycielom bardzo dziękuję za udział i pomoc a uczniom gratuluję sportowej postawy oraz wspaniałych wyników .  

                                                                                           EWA KACZOROWSKA 

I MIEJSCE DLA CHÓRU W XVII MAZOWIECKIM FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ – RADZANOWO 2016

 
Dnia 24 maja 2016r. odbył się już XVII Mazowiecki Festiwal Piosenki Religijnej – Radzanowo 2016, nasza szkoła wzięła udział w 2 kategoriach:

- soliści (gimnazjum) – nas reprezentowała Milena Dzięgielewska z klasy IIIb – wykonała rewelacyjnie piosenkę "Cichy zapada zmrok"

- zespoły wokalne – nasz szkolny chór GimChór, który wykonał piosenkę "Tylko Ty mnie poprowadź", przy akompaniamencie Jana Dąbrowskiego z klasy IIIb.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Aleksandra Żaczek 

Udało nam się zdobyć I miejsce ex aquo z zespołem wokalnym z Gimnazjum w Radzanowie.

Serdecznie gratulujemy naszym chórzystom – jesteśmy w was dumni ;-)
1.czerwaca 2016 roku  dziedziniec przy Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zamieniony został w gigantyczny plac zabaw. Dmuchane zjeżdżalnia i ogromna kula, mega piłkarzyki, grill z pysznymi kiełbaskami i pokazy tańca naszych Gimnazjalistek…. To wszystko dzięki Radzie Rodziców działającej przy Gimnazjum. Zabawa była wspaniała, radości co niemiara. A oto kilka zdjęć z tej imprezy.

 
Serdecznie dziękujemy Naszym Rodzicom i Panu Dyrektorowi za TAKI DZIEŃ DZIECKA!!!:)


W dniu 12 maja 2016 roku, nasze Gimnazjum gościło uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płocku, którzy zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne pt.:„Posłuchaj”. Mieliśmy także przyjemność posłuchać piosenki „Caps song”, w czasie której, uczniowie wygrywali rytm kubkami a na koniec uczeń SOSW nr 1 wykonał utwór „Nierówni”, którego tekst jeszcze długo po występie brzmiał w uszach – „Gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny”. Chcielibyśmy podziękować za tą cenną lekcję i pogratulować nauczycielom, za tak fantastycznie przygotowany występ. W dniu 13 maja bieżącego roku, dziewczęta klas III wzięły udział w spotkaniu z Płockim Stowarzyszeniem „Amazonki”. Podczas spotkania uczennice miały możliwość zapoznania się z działaniami stowarzyszenia oraz zdobyły wiedzę na temat dbania  o swoje piersi wraz z nauką samobadania na fantomie dydaktycznym. Celem stowarzyszenia jest wszechstronne działanie na rzecz kobiet z rakiem piersi oraz profilaktyki dotyczącej walki z rakiem. Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia, za poświęcony nam czas i solidną dawkę wiedzy. Dnia 12 maja 2016r. w Zespole Szkół nr.5 w Płocku odbyła się XIII edycja  Powiatowego  Konkursu Matematycznego pt. „ZOSTAŃ ORŁEM” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy pierwszej: Bartosz Świderski zajął III miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! I Miejsce w Konkursie Historycznym
 


Dnia 24.05.2016r. w Archiwum państwowym w Płocku odbył się Rejonowy Konkurs Historyczny: „Źródła historyczne bogactwem narodowym”. 

Miło nam poinformować , że nasza drużyna w składzie : Weronika Kalinowska i Karolina Błaszczak zajęły I Miejsce. Uczennice przygotowywała p. Anna Mrozowska.


Dnia 17 maja 2016r. (wtorek) uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w I Powiatowym Festiwalu Piosenki Polskiej – Cekanowo 2016, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Słupno z/s w Cekanowie.

Nasze uczennice bardzo dobrze reprezentowały szkołę w kategorii gimnazjum - soliści i gimnazjum – zespoły wokalne.

Możemy być dumni z dziewczyn.

I tak:

      Milena Dzięgielewska z klasy III b wykonała piosenkę z repertuaru Edyty Bartosiewicz „Ostatni” i…………… zajęła II miejsce;

      Lukrecja Gryckiewicz z klasy IIIb zaśpiewała rewelacyjnie piosenkę „Cykady na Cykladach” zespołu Maanam;

      Katarzyna Rajewska z klasy Ib zaczarowała piosenkę Czesława Niemena „Sen o Warszawie”.

W kategorii zespoły wokalne dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Tak, Tak to ja” z repertuaru Obywatel GC i zdobyły III miejsce.

W skład zespołu wchodziły: wcześniej już wspomniane Milena Dzięgielewska, Lukrecja Gryckiewicz oraz Dominika Kozyrska z klasy IIa i Magdalena Dojniak z klasy Ib.

Opiekunem była p. Aleksandra Żaczek.

Dziewczynom bardzo dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

Jesteśmy z was dumni!!!!!!!!!!! Spotkanie z sędzią piłkarskim klasy UEFA Elite

Na nieco ponad miesiąc przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, uczniowie klasy Ia Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie wzięli udział w spotkaniu z Panem Szymonem Marciniakiem, sędzią piłkarskim, sędzią Ekstraklasy, a od 20.07.2015r. sędzią klasy UEFA Elite. Pan Marciniak wzbudził żywe zainteresowanie i podziw młodzieży naszej szkoły, zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców trenujących na co dzień piłkę nożną, zaznajamiając ich z tajnikami sędziowania. Największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja urządzeń, za pomocą których arbiter główny komunikuje się podczas meczu z sędziami asystentami. Nie zabrakło również chorągiewek, gwizdka oraz żółtej  i czerwonej kartki. Pan Marciniak z nieopisaną przyjemnością i dumą zaprezentował własne medale  i monety pamiątkowe ze znaczących rozgrywek piłkarskich. Uczniowie naszej szkoły z zaciekawieniem wysłuchali wielu opowieści o współczesnych gwiazdach footballu, mi.in., CR7, Grzegorzu Krychowiaku czy Robercie Lewandowskim oraz o znanych sędziach piłkarskich, z którymi Pan Marciniak spotyka się na największych stadionach świata.
 To było dla nas ciekawe doświadczenie, mieć możliwość poznać i porozmawiać z sędzią z grupy sędziów UEFA Elite, którzy mogą prowadzić wszystkie mecze rozgrywane pod egidą Europejskiej Unii Piłkarskiej.
Dziękujemy serdecznie za pierwsze spotkanie i mamy wielką nadzieję, że mimo napiętego terminarza Pan Marciniak spotka się z nami ponownie.
Wspólnie będziemy kibicować Reprezentacji Polski na EURO 2016 we Francji.
Życzymy powodzenia!!!
  


Wyjazd młodzieży naszego Gimnazjum do Wielkiej Brytanii został przesunięty na wrzesień 2016r. Wkrótce zamieszczone zostaną szczegóły wyjazdu.

Z pozdrowieniami
Zebranie z rodzicami podsumowujące rok szkolny 2015/16 odbędzie się w dniu 

16 maja 2016 r. o godzinie 16:30. 

Serdecznie zapraszamy   

W związku z tym dyżur w dniu 9 maja zostaje odwołany.Konkurs Historyczny

 
27 kwietnia 2016r. uczniowie  naszej szkoły: Karolina Błaszczak, Katarzyna Głowacka i Jan Dąbrowski pod kierunkiem p. Anny Mrozowskiej wzięli udział w powiatowym konkursie historycznym „Powstania Narodowe”. Konkurs organizował Zespół Szkół im. L. Bergerowej w Górach. Uczestniczyło 10 szkół. Jest nam miło powiadomić, że III Miejsce zajęła Kasia Głowacka, natomiast Karolina Błaszczak otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! 


Akcja charytatywna: „ Pomoc Afryce”

W naszej szkole pod kierunkiem pani Anny Mrozowskiej działa Klub Szkół Unicef .  UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej. UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej.Nasza szkoła również postanowiła dołożyć swoją cegiełkę w pomoc potrzebującym. Zorganizowaliśmy akcję zbiórki pieniędzy dla dzieci z Afryki. Okazało się , że wszechobecna znieczulica nie dotknęła jeszcze wielu z nas. Potrafimy pomagać , współczuć i jesteśmy otwarci dla innych.  Zebraliśmy 521, 23 gr.

Pieniądze zostały wpłacone na konto UNICEF. Oto przekaz na podaną kwotę.

    

Wszystkim darczyńcom składam serdeczne podziękowania.  
Zapraszamy na spotkania indywidualne z nauczycielami naszej szkoły

w dniu 09.05.2016, w godzinach 16:30 - 18:00Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom informujemy, że od 9 maja 2016 r. zmieniają się godziny pracy sekretariatu naszego Gimnazjum:

Poniedziałek: 7 00 - 15 00

Wtorek: 7 00 - 15 00

Środa: 7 00 - 15 00

Czwartek: 7 00 - 17 00 (z wyłączeniem okresu ferii zimowych i letnich)  

Piątek: 7 00  - 15 00


23 marca 2016r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w wykładzie z zakresu trzech praw Dynamiki Newtona na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Wykłady otwarte z fizyki są organizowane dla uczniów gimnazjum, dlatego na pewno nie jest to ostatni nasz wyjazd :).
Dnia 18 marca 2016 roku uczennice z naszej szkoły wzięły udział

w II Międzygimnazjalnym Konkursie Piosenki Angielskiej

SING IN ENGLISH „The 80’s are still alive”,

organizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące

przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku.

 


Aleksandra Kaniewska z klasy Ib

zaśpiewała piosenkę Rocharda Marxa „Right Here Waiting” z roku 1989,

a Milena Dzięgielewska z klasy IIIb

 zaśpiewała piosenkę Leonarda Cohena „Hallelujah” z roku 1984r

i zdobyła………… I miejsce.
     

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 
 Dnia 31 marca 2016 r. chór naszej szkoły (GimChoir) wziął pierwszy raz udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewająco” zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku.

Opiekunem chóru jest p. Aleksandra Żaczek.

Chór tworzą:

Klasa Ia        

Stefańska Wiktoria

Świderska Natalia

Niewinowska Aleksandra

Sieczkowska Zuzanna

Klasa Ib       

Adamska Weronika

Dojniak Magdalena

Kaniewska Aleksandra

Rajewska Katarzyna

Lisiecka Weronika

Klasa Ic        

Jankowska Katarzyna

Ziółkowska Ewelina

Klasa IIa      

Kozyrska Dominika

Korzuchowska Natalia

Klasa IIb      

Zwierchowska Aleksandra

Żółtowska Natalia

Grabarczyk KArolina

Sulborska Aleksandra

Klasa IIIb   

Dzięgielewska Milena

Gryckiewicz Lukrecja

Dąbrowski Jan - akompaniator

 

To był nasz pierwszy udział w konkursie (zaśpiewaliśmy piosenkę „Lion sleeps tonight”) i denerwowaliśmy się strasznie, ale udało się nam zdobyć II miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

Wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki mówimy „Dziękujemy”Z okazji Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia,


zdrowia, spokoju i radości,niech w każdym sercu wiosna zagości

Mariusz Krysiak

Dyrektor Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie  Miło nam poinformować, iż w dniu 16 marca 2016r. dyrektor Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Słupnie p. Mariusz Krysiak odbył spotkanie w The Wellington Academy, Tidworth, Wiltshire w Wielkiej Brytanii, na którym wstępnie doszło do uzgodnień dotyczących wymiany międzynarodowej między młodzieżą Naszego Gimnazjum a młodzieżą Wellington Academy. Pierwszy, zapoznawczy wyjazd do UK planowany jest jeszcze w tym roku szkolnym, celem bliższego poznania kultury oraz zaznajomienia się z systemem edukacji w Anglii. 
Serdeczne podziękowania dla Pana Olawale Olufunwa, za ciepłe przyjęcie i otwartość. 
Jest to pierwszy krok do spojrzenia z innej perspektywy przez młodzież naszego gimnazjum na podobieństwa i różnice kulturowe oraz edukacyjne innych krajów oraz szlifowania języka angielskiego od strony praktycznej.  
Jak zdradza pan dyrektor, to nie koniec niespodzianek, ponieważ trwają rozmowy ze szkołami              w Berlinie w Niemczech, odbyły się już dwa spotkania w tym celu. 
Dziękujemy naszemu dyrektorowi p. Mariuszowi Krysiakowi za kreatywność i wytrwałość, poświęcany czas oraz zaangażowanie w dobro naszej społeczności szkolnej. 
 Thank you, Danke 
  

 Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami,

w dniu 4 kwietnia 2016 r.

o godzinie 16:30.

W trakcie tego zebrania będą rozdawane loginy i hasła dostępu

do dziennika elektronicznego .

 
                Szanowni Państwo !                  

W materiałach informacyjnych dotyczących III Targów Edukacyjnych Słupno 2016 wkradł się błąd.

Mazowiecki Kurator Oświaty objął Targi Patronatem Honorowym (było Merytorycznym).

                Za pomyłkę serdecznie przepraszamy.

 Dyrektor

 Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie

Mariusz Krysiak
Szanowni Państwo,
informujemy, że dyżur psychologa p. Sylwii Kwiatkowskiej, w dniach 3 marca oraz 10 marca zostaje odwołany. Za utrudnienia przepraszamy.Szanowni Państwo,
przypominamy, że w dniu 7 marca 2016 r. przypada pierwszy poniedziałek miesiąca, w związku z tym nauczyciele naszej szkoły będą pełnić dyżur w godzinach 16:30 - 18:00. Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkania indywidualne. 
                                                              GMINNY KONKURS POŻARNICZY

W dniu 16.02.2016 r. w Szkole Podstawowej im. abp. Antoniego Nowowiejskiego w Słupnie odbyły się gminne eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego. W konkursie udział wzięło 15 uczniów – w tym 5 uczniów z Gimnazjum K.K. Baczyńskiego oraz po 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie, Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu i Szkoły Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie.
Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Komisja konkursowa, której przewodniczącym był Krzysztof Różalski – Komendant Gminnej OSP w Słupnie, wytypowała dwóch zwycięzców, którzy będą nas reprezentować na szczeblu powiatowym. Wśród szczęśliwych laureatów znaleźli się: Michał Włochowski  - reprezentant Szkoły Podstawowej im. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie oraz Dominik Rosiak z Gimnazjum K.K. Baczyńskiego w Słupnie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

źródło: http://www.spslupno.pl
BEZPIECZNE FERIE

W piątek 29 stycznia Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego gościło Pana Andrzeja Rutkowskiego – ratownika, wolontariusza WOPR.

Ratownik przypomniał uczniom na czym polega BEZPIECZEŃSTWO  w czasie ferii zimowych, uczył jak zachowywać się, kiedy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej związanej aktualna porą roku. Dzięki Panu Andrzejowi Rutkowskiemu młodzież wie, jakie zagrożenia niesie ze sobą zimowa aura i nieprzemyślane zabawy na powietrzu, wie, jak reagować, pomagać, wzywać pomocy.

Jeszcze raz apelujemy o rozsądek i umiar i życzymy zdrowego wypoczynku!

    

29 stycznia to w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego to nie tylko ostatni dzień pracy w I semestrze roku szkolnego 2015/2016, to także dzień ważnych  podsumowań…

   Pan Dyrektora Mariusz Krysiak dokonał podsumowania I semestru nauki, wręczył stypendia naukowe i sportowe najlepszym Uczniom Naszego Gimnazjum. Podziękował za wspólną pracę całej społeczności szkolnej.

Pan Dyrektor przypomniał też zasady spędzania bezpiecznych ferii i życzył udanego wypoczynku całej społeczności szkolnej. Dziękujemy J
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

 

                Informuje, że w postępowaniu ofertowym dotyczącym dostawy środków i artykułów utrzymania czystości dla gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie, Zamawiający dokonał wyboru jako najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę:

Sklep Wielobranżowy

Wojciech Pawicki

09-470 Bodzanów, ul. Karola Świerczewskiego 2

REGON 610140980, NIP 774-001-77-39

                Po ogłoszeniu informacji o zamiarze udzielenia zamówienia publicznego, do siedziby Zamawiającego wpłynęły dwie oferty.

                        Oferta wyżej wymienionej firmy zawierała najniższą cenę tj. 6918,90 zł brutto (sześć tysięcy dziewięćset osiemnaście złotych 90/100) i w związku z tym uznana została za najkorzystniejszą.


OGŁOSZENIE

Rozporządzenie MEN z dnia 29.12.2014 zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015, poz. 23) wprowadza m. in. nowe druki legitymacji szkolnych, zawierające PESEL ucznia. Aby uniknąć konieczności wymiany dotychczas wydanych legitymacji ustawodawca wprowadził możliwość odręcznego dopisania nr identyfikacyjnego (jest to warunek ważności dokumentu).

W związku z powyższym Dyrektor prosi uczniów o zgłaszanie się do sekretariatu Gimnazjum w celu uzupełnienia numeru PESEL na dotychczasowych drukach legitymacji.


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu historycznego

 " Krzysztof Kamil Baczyński - Żołnierz, poeta,  czasu kurz... "

 

W tegorocznej  edycji konkursu, w kategorii   Historia Powstania Warszawskiego i wiedzy o K.K. Baczyńskim wzięli udział uczniowie klas I-III naszego gimnazjum.

           Oto decyzja jury:

1. miejsce – Weronika Kalinowska  , uczennica kl. 2 a 

2. miejsce -  Wojciech Gąsiorowski  , uczeń  kl. 3 a

3. miejsce -  Anna Świderska , uczennica kl. 3 b   

                   Wiktor Zawadka , uczeń  kl. 1 b 

 

Uroczyste wręczenie nagród i przyznanie każdemu uczestnikowi pamiątkowego dyplomu nastąpi w Dniu Patrona, przypadającym w tym roku na dzień 24 lutego 2015r.Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu recytatorskiego 

"Krzysztof Kamil Baczyński - Żołnierz, poeta,  czasu kurz... "


W tegorocznej  edycji konkursu, w kategorii Recytacja wiersza K. K. Baczyńskiego  ,  udział wzięło  10 uczniów z klas I -III naszego gimnazjum. 
 
    Oto decyzja jury:

1. miejsce - Magdalena Maciejewska , uczennica kl. 3 a 

2. miejsce -  Lukrecja Gryckiewicz , uczennica kl. 2 b

3. miejsce -  Anna Świderska , uczennica kl. 3 b   

Wyróżnienie:  Wiktor Baranowski , uczeń  kl. 1 b 

  W międzyszkolnym konkursie organizowanym przez nasze gimnazjum reprezentować nas będą  : Magda Maciejewska i Lukrecja Gryckiewicz

Uroczyste wręczenie nagród i przyznanie każdemu uczestnikowi pamiątkowego dyplomu nastąpi w Dniu Patrona, przypadającym w tym roku na dzień 24 lutego 2015r.

 

     Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Laureatom życzymy dalszych sukcesów. 
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

 "Krzysztof Kamil Baczyński - Żołnierz, poeta,  czasu kurz... "


W tegorocznej  edycji konkursu, w kategorii Ilustracja do wiersza K. K. Baczyńskiego  , wpłynęło  łącznie 12 prac   uczniów z klas I -III naszego gimnazjum. 
 
    Oto decyzja jury:

1. miejsce - Ilona Wysocka, uczennica kl. I a - praca do wiersza Rodzicom;

2. miejsce - Adam Owczarek, uczeń kl. III b  - praca do wiersza Misserere;

3. miejsce - Natalia Rajewska, uczennica kl. I b - praca do wiersza Elegia o ... (chłopcu polskim)

Wyróżnienie: Laura Lewandowska, uczennica kl. I b - praca do wiersza Elegia o ... (chłopcu polskim)

 

  W międzyszkolnym konkursie organizowanym przez nasze gimnazjum reprezentować nas będą prace z miejsc 1-3.

Uroczyste wręczenie nagród i przyznanie każdemu uczestnikowi pamiątkowego dyplomu nastąpi w Dniu Patrona, przypadającym w tym roku na dzień 24 lutego 2015r.

 

     Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Laureatom życzymy dalszych sukcesów. 

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom

 DYSKOTEKI WALENTYNKOWEJ  !!!

     

Dziękuję Wam za wspaniałą  zabawę , za humor , za przygotowane konkursy , za porządek i  super muzykę.

      Szczególne podziękowania składam dla Samorządu Szkolnego  i    opiekuna - Pani Katarzynie Chmielewskiej za sprawną organizację imprezy ; wszystkim , którzy upiekli ciasta na rzecz Fundacji CENTAURUS  i ratowania koni oraz  bezdomnych psów – z ich sprzedaży podczas dyskoteki zebraliśmy 170,10 zł ! .

 Pieniądze te zostały dziś wpłacone na konto fundacji – w załączeniu dowód wpłaty.

   Beata Jakowska 

 

Program obchodów Dnia Patrona Szkoły

10 – 24 lutego 2015

1.      10 lutego Szkolny Konkurs Historyczny:  „ K.K.Baczyński a Powstanie Warszawskie” – opiekun p. Anna Mrozowska.

2.      17 lutego Szkolny Konkurs Recytatorski: „Żołnierz, poeta, czasu kurz…” – opiekun p. A.Owczarek, p. E.Rokicka.

3.      24 lutego Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  „ Żołnierz , poeta, czasu kurz…” opiekun p.E.Rokicka

4.      24 lutego rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego – opiekun p.A.Owczarek.    

5.      24 lutego – uroczyste podsumowanie działań związanych z Dniami Patrona III Miejsce w powiatowym konkursie historycznym

12 lutego 2015 roku w Książnicy Płockiej odbyła się  III edycja powiatowego  konkursu  historycznego pt. „ Śladami Zygmunta Podlewskiego i Powstania Styczniowego ”. Honorowy patronat objął Andrzej Nowakowski prezydent Płocka. Konkurs składał się z trzech części: recytacja, film, wiedza. Nasza szkoła po raz kolejny uzyskała bardzo dobry  wynik. Uczniowie klasy IIIa : Magda Maciejewska , Wojtek Gąsiorowski i Marcin Jankowski zajęli III miejsce. Opiekunem uczniów była p. Anna Mrozowska. Gratulujemy sukcesu . Załączamy wykonany przez uczniów film.
Dołączamy do  ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

   Od 03 lutego 2015 r. w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, mającej na celu codzienny kontakt dzieci i młodzieży z literaturą piękną, nauczyciel języka polskiego Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie – p. Aldona Owczarek wraz z uzdolnioną uczennicą klasy II a – Weroniką Kalinowską, zaplanowały cykl spotkań czytelniczych na terenie Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka” w Słupnie. Zajęcia przybliżające tematykę wybranych pozycji książkowych będą odbywały się regularnie w każdy wtorek miesiąca o godzinie 9.00.

Opiekun merytoryczny przy niniejszych spotkaniach będzie brał pod uwagę zarówno wiek grupy słuchających dzieci, jak i ciekawą tematykę, przesłanie płynące z utworów oraz elementy dydaktyczne i wychowawcze zawierane przez pisarzy w ich dziełach. Wykorzystane będą m.in. przygody dzieci z Bullerbyn – Astrid Lindgren, Nowe kłopoty detektywa Pozytywki – Grzegorza Kascepke, historie przydarzające się dociekliwemu Mikołajkowi, autorstwa Sempe i Gościnny oraz Pana Kuleczkę – Wojciecha Widłaka oraz wiele, wiele innych. Każdej wizycie będzie towarzyszyła ponadto miła maskotka – na początku będzie nim Ciasteczkowy Potwór, znany naszym milusińskim z serialu Ulica Sezamkowa.

Liczymy, iż niniejsze przedsięwzięcie spotka się z życzliwością i zainteresowaniem ze strony uczęszczających do przedszkola dzieci, tak jak już dziś z miłą aprobatą ze stron obu pań Dyrektor wspomnianych placówek.

….a zatem do zobaczenia wkrótce!!!

        

Opracowała: P. Aldona Owczarek

 Zasady bezpiecznego zachowania na lodzie

http://www.woprplock.pl/bezpieczna-zima-wopr-radzi/ 
 

List rzecznika do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych

 
Drodzy i Szanowni,

zimowa przerwa to długo wyczekiwany przez dzieci czas. Jeśli zimowa aura dopisuje, świat pokryty jest białym puchem, a słońce skrzy się w lodowych soplach, aż się chce szaleć na śniegu i ślizgawce. Jeśli śniegu brakuje, czas zimowego odpoczynku można spędzić inaczej, lecz także miło i w wesołym towarzystwie.

Ferie zimowe mojego dzieciństwa były czasem spędzanym głównie na powietrzu. Łyżwy, sanki, bitwy na śnieżki, lepienie bałwanów i śnieżnych fortec – nawet w krótkie zimowe dni było na to dość czasu. Wracaliśmy do domów mokrzy, głodni i zmęczeni, ale szczęśliwi, zdrowo zarumienieni od mrozu, który nieraz solidnie szczypał w palce i policzki.

Z feriami jest tak, że można je spędzić aktywnie, radośnie, zdrowo i na sportowo, albo z oczami wpatrzonymi w ekran, w cyberprzestrzeni – i nawet nie zauważyć, gdy miną, pozostawiając uczucie niewyspania, zmęczenia i bezpowrotnie  straconego czasu.

Rozejrzyjcie się wokoło – w wolne zimowe dni można robić mnóstwo wspaniałych rzeczy! Nawet, jeśli nigdzie nie wyjeżdżacie, nie warto zamykać się w domu. Bez komputera, tableta i komórki można znakomicie spędzić czas, na który tak czekaliście – czas wytchnienia po pilnej nauce w pierwszym semestrze. Zróbcie wszystko, aby te dni były nie tylko pełne zabawy i pasji, ale przede wszystkim bezpieczne. Dbajcie o siebie, ale proszę, byście dbali o też swoich przyjaciół.

Proszę również, abyście byli czujni, nie ufali napotkanym obcym oraz uważali na zamarznięte rzeki i stawy, które nie są bezpiecznymi ślizgawkami. Nigdy też nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc – jeśli tylko coś Was niepokoi, możecie zgłosić to Waszemu rodzicowi czy opiekunowi.

Jak zawsze do Waszej dyspozycji jest Dziecięcy Telefon Zaufana Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pracownicy telefonu udzielą Wam pomocy, wysłuchają i pomogą rozwiązać problemy, uważnie odsłuchają też nagrania z poczty głosowej i oddzwonią do Was. Nikt nie może ze swoim problemem pozostać sam.

Życzę Wam pięknej pogody, wspaniałej zabawy i najlepszego, aktywnego wypoczynku podczas tegorocznych ferii!

Najserdeczniej
Wasz Rzecznik
Marek Michalak
 
 
 
 

Uwaga uczestnicy Konkursu Świątecznego !!! 


Informujemy , że dyplomy i nagrody dla uczestniczących 

W KONKURSIE  NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ

"KARTKA ŚWIĄTECZNA - BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK" ,

organizowanym  przez nasze gimnazjum , zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym podsumowującym pracę szkół w semestrze I .

 Apel ten odbędzie się po feriach zimowych; o dokładnym terminie wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani na naszej stronie internetowej  ; zaproszenia na apel zostaną przesłane też do szkół pocztą tradycyjną. W przypadku nieobecności laureata nagrody w dniu następnym zostaną przekazane dyrektorom szkół i placówek.
 
Podczas apelu zostaną również wręczone stypendia dla uczniów wyróżniających się w nauce , sporcie oraz pozostałe wyróżnienia.
 
 
Uwaga Uczniowie!!

Oceny semestralne są wystawiane do 12 stycznia 2015r.

 W uzasadnionych przypadkach a zwłaszcza  jeśli uczeń  zagrożony jest oceną niedostateczną, można indywidualnie ustalić  termin z nauczycielem przedmiotu , z tym że zaliczenie musi nastąpić nie później niż w czwartek ,

15 stycznia – do godz. 12.oo.

 Zebranie Rady Pedagogicznej zatwierdzające oceny odbędzie się w dniu 15 stycznia  2015r.  

W tym również dniu do godz. 17.oo trwa dyżur nauczycielski dla Rodziców chcących rozmawiać indywidualnie z wychowawcami nt. osiągnięć uczniów. Zapraszamy !

 

Apel podsumowujący semestr I  r.szk. 2014/2015 odbędzie się po feriach .

Ferie zimowe trwają od 19   do 30 stycznia   2015r. 

 Miłego i bezpiecznego wypoczynku .

 Dnia  21 stycznia pozdrawiamy wszystkie nasze kochane Babcie a 22 stycznia  kochanych Dziadków !     KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ


"KARTKA ŚWIĄTECZNA - BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK"
I Kategoria wiekowa - od 3 do  6 lat

1. Katarzyna Petera - gr. Motylki

2. Pola Ogieniewska - gr. Gumisie

3.Franciszek Dąbrowski - gr. Święcieniec
II Kategoria wiekowa - od 7 do 12 lat

1. Iga Cybulska - kl. "0" SP Święcieniec

2. Amelia Owczarek - kl.II SP Słupno

3. Oliwie Pietrzak - kl.II SP Święcieniec

4. Maja Cybulska - kl. II SP Święcieniec
III Kategoria wiekowa - 13 lat i więcej

1. Natalia Tomczak - kl. Ib Gimnazjum w Słupnie

2. Natalia Rajewska -kl.  Ib Gimnazjum w Słupnie

3. Damian Pawlak - kl.  IIIa Gimnazjum w Słupnie

4. Cezary Wronka - kl. IIb Gimnazjum w Słupnie
Nagroda Dyrektora Gimnazjum 

Mateusz Krawczyński - kl. IIIc
Oto kilka  z wielu nagrodzonych prac:
Copyright ©2016 Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie, All Rights Reserved.