Rok 2014/2015

POWĄZKI I MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO


Dnia 3 czerwca 2015 roku uczniowie klas III wzięli udział w wycieczce do Warszawy.  Zwiedziliśmy tam Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym wspominaliśmy bohaterów z sierpnia 1944r, a następnie udaliśmy się wraz z przewodnikiem na Powiązki Wojskowe, na których złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na grobie patrona naszego gimnazjum – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wycieczka bardzo nam się podobała. Dziękujemy wszystkim nauczycielom m.in. : Pani Marcie Krzewickiej, Pani Annie Mrozowskiej i Panu Tomaszowi Siekierskiemu za wspólny wyjazd, a Radzie Rodziców za sfinansowanie wycieczki. 

Dzień Dziecka – Dzień Sportu


„By mieć formę oraz klasę, to ćwicz zawsze a nie czasem” – to jedno z  haseł   przewodnich podczas obchodów Dnia  Dziecka w naszym gimnazjum. Impreza  rozpoczęła się złożeniem przysięgi  olimpijskiej, w imieniu wszystkich zawodników,  przez najlepszych sportowców  naszej szkoły. Następnie reprezentacje poszczególnych klas, z okrzykiem sportowym na ustach, przystąpiły do turnieju o tytuł NAJSPRAWNIEJSZEJ KLASY. Drużyny dopingowane przez społeczność gimnazjalną i nauczycieli rywalizowali w wielu konkurencjach sztafetowych i indywidualnych -  wyścig jabłuszek z balonem, sprawny kelner, hulajnoga, wyścig w workach, przeciąganie liny, rzuty do kosza, taniec z balonami, pierwsza pomoc przedmedyczna, zdrowy styl życia, quiz o tematyce olimpijskiej. Współzawodnictwo  było zacięte i emocjonujące, ale przede wszystkim dopisywały humory i liczyła się dobra zabawa. Tytuł najsprawniejszej klasy i złote medale zdobyła  klasa 3b, reprezentowana przez: Siwek Sandrę., Podgrudną Agatę., Jaśka  Gronczewskiego, Mateusza .Stefańskiego, Adama. Szwecha, Kamila. Zalewskiego, Adama Owczarka i  Krystiana  Garlanda.

         Następny punkt zmagań sportowych to turniej siatkarski dzikich drużyn – gimnazjum kontra absolwenci ’98. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów przy dźwiękach znanych i lubianych hitów muzycznych oraz głośnym dopingu pozostałej braci szkolnej. Zwyciężyli niepokonani absolwenci, drugie miejsce drużyna z klas drugich, trzecie drużyna z klas trzecich, czwarte drużyna z klasy IA. Tytuł MVP turnieju i pamiątkowe statuetki otrzymali: Jakub Rykowski z drużyny absolwentów, Kamil Kopeć z  klasy IIb oraz Jasiek Gronczewski z klasy IIIb.

W dobry i wesoły klimat tego dnia wprowadzały nas również  występy kabaretu „Z życia szkoły” , teatrzyku szkolnego oraz zajęcia podczas warsztatów plastycznych – „Sporty mojego życia”.

Na wysokości zadania stanęła również  Rada Rodziców, która zapewniła ciepły posiłek w formie grilla dla wszystkich zgromadzonych i strudzonych w boju.

  Zwieńczeniem imprezy było oficjalne ogłoszenie wyników rywalizacji, rozdanie nagród zespołowych i indywidualnych. Oprócz mnóstwa słodyczy i dyplomów pojawiły się również niespodzianki - złote, srebrne i brązowe medale dla drużyn oraz statuetki dla najlepszych siatkarzy.

WYNIKI RYWALIZACJI O TYTUŁ „NAJSPRAWNIEJSZA KLASA W SZKOLE”

1.       KLASA 3B – 54p, 2. KLASA 3A- 48p, 3. KLASA 2B – 46p, 4. KLASA 2A – 43p, 5. KLASA 1A – 39p, 6.KLASA 1B-29p.

                                                                                                                  NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

                                                                                                                              EWA KACZOROWSKA            

PŁOCKIE MUZEA


         13 maja 2015r. odbyła się wycieczka klas drugich do płockich muzeów.

Uczniowie w Galerii Sztuki zwiedzili wystawę prac Elżbiety Dzikowskiej pt. „ Z bliska i daleka”.

W Muzeum Żydów Mazowieckich zgłębiali historię , tradycje, i zwyczaje płockich Żydów. W Muzeum Mazowieckim odbyła się lekcja dotycząca życia i działalności Józefa Piłsudskiego.

Wyjazd zorganizowały: p. Aldona Owczarek i p. Anna Mrozowska.

KONKURS RECYTATORSKI


W dniu 25 kwietnia 2015 roku dwoje uczniów z naszej szkoły w pod opieką pani Aldony Owczarek wzięło udział w Eliminacjach Rejonowych XXXVII Konkursu Recytatorskiego, jaki miał miejsce w MDK im. Króla Maciusia I w Płocku. Pierwsze miejsce zajęła Lukrecja Gryckiewicz z klasy II b , a wyróżnienie – Jan Szałkowski z klasy I b.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Lukrecji życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
DZIEŃ OTWARTY

II Targi Edukacyjne - 27.03.2015r.


Już po raz drugi w naszym Gimnazjum odbyły się Targi Edukacyjne. We Współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słupnie zaprosiliśmy szkoły średnie do zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej. Wiedząc, jak ważne w życiu jest podejmowanie decyzji o dalszej karierze szkolnej, wychodzimy na przeciw potrzebom i ciekawości trzecioklasistów. Targi to także okazja do wspomnień - z przyjemnością witamy w naszych progach absolwentów, którzy  dziś reprezentują szkoły ponadgimnazjalne, z łezką w oku wspominając czas, kiedy sami byli uczniami Baczyńskiego.

Mazowiecki Kurator Oświaty podkreślając wagę  i znaczenie  uroczystości objął Targi swoim patronatem.

Patronatu honorowego udzielił także Wójt Gminy Słupno - pan Marcin Zawadka.

Dumni jesteśmy, że naszą imprezę uświetnili ważni dla nas Goście - Zastępca Wójta - pan Kamil Kulik, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty  - p. Magdalena Bogucka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupnie - pani Magdalena Szochner - Siemińska, wizytator Kuratorium Oświaty  - pan Andrzej Wojciechowski. 

Fachowych rad udzieliły: doradca zawodowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filia w Płocku - pani Urszula Wojtalewicz, psycholog Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości - pani Anna Wawak.

Część rozrywkową uświetniły: występ dziewcząt z grupy tanecznej Zespołu Szkół Kupieckich w Płocku oraz występ grupy LO PUL - z pokazem samoobrony i akrobatyki sportowej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przedstawicielom szkół średnich, wystawcom, gościom i obserwatorom.

Mamy nadzieję , że Targi staną się tradycją naszej szkoły - i już dziś zapraszamy  na kolejną edycję imprezy.

Do zobaczenia za rok!

Więcej na stronie: 

 http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,17671964,Targi_w_Slupnie___Pamietajcie__ze_fajnie_nie_znaczy.html 

Konkursu Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Żołnierz, Poeta, Czasu Kurz…”.


Spośród kilkudziesięciu prac wybrano te najlepsze, najpiękniejsze, oddające całą istotę i szczególność wybranych wierszy. 
 

Kategoria Gimnazjum

I miejsce – Ewelina Stępczyńska – Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Siecieniu

 II miejsce – Patrycja Marciniak – Gimnazjum w Dobrzykowie

 III miejsca – Aleksandra Sobocińska – Gimnazjum w Bulkowie i i Alicja Wiercich w Bulkowie

 W części recytatorskiej – uczniowie szkół podstawowych otrzymali równorzędne wyróżnienia

  Wyróżnienie Ilona Wysocka – Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie; Julia Ciarka Gimnazjum w Nowym Miszewie

  
Kategoria  - Szkoła Podstawowa

 I m. – Katarzyna Rajewska w Święcieńcu

 II m. – Weronika Lisiecka w Święcieńcu

 III m. – Michał Szmytka – w Liszynie

Wyróżnienie – Maciej Stańczak SP w Słupnie

III Miejsce w powiatowym konkursie historycznym


12 lutego 2015roku w Książnicy Płockiej odbyła się  III edycja powiatowego  konkursu  historycznego pt. „ Śladami Zygmunta Podlewskiego i Powstania Styczniowego ”. Honorowy patronat objął Andrzej Nowakowski prezydent Płocka. Konkurs składał się z trzech części: recytacja, film, wiedza. Nasza szkoła po raz kolejny uzyskała bardzo dobry  wynik. Uczniowie klasy IIIa : Magda Maciejewska , Wojtek Gąsiorowski i Marcin Jankowski zajęli III miejsce. Opiekunem uczniów była p. Anna Mrozowska. Gratulujemy sukcesu . Załączamy wykonany przez uczniów film.

"DZIEŃ ZAKOCHANYCH" W NASZEJ SZKOLE


     W dniu 12 lutego 2015 roku miała miejsce zabawa walentynkowa na terenie Gimnazjum im. K.K Baczyńskiego w Słupnie. Wcześniej uczniowie z samorządu przygotowali skrzynkę walentynkową, do której młodzież mogła przesyłać sobie życzenia, a we wspomnianym dniu nastąpiło oficjalne przekazanie kartek. W czasie trwania dyskoteki można było za symboliczną złotówkę kupić smaczne ciasta, których wypieków podjęły się mamy naszych uczniów. Pieniądze zgromadzone ze zbiórki zostaną przeznaczone na podjętą przez samorząd szkolny akcję charytatywną „Ratujmy konie”. Opiekun samorządu – p. Katarzyna Chmielewska – przy współpracy z opiekunem sklepiku szkolnego, p. Agnieszką Burdyką  sprawowały pieczę nad całym przedsięwzięciem. Kwota zgromadzonych funduszy zostanie przedstawiona w następnym numerze pisma.

             Młodzież bardzo dobrze bawiła się w rytmach dyskotekowej muzyki, gdzie oprawą muzyczną zajął się Sebastian Grzelak, uczeń klasy III A. Atrakcją zabawy był występ młodych artystów z teatrzyku „IX Muza” pt.: „Randka w ciemno” przygotowanym pod kierunkiem opiekuna grupy, p. Aldony Owczarek, w którym nie zabrakło humoru i żartobliwych momentów.  Imprezie towarzyszył miły nastrój i odpowiedni do tego dnia walentynkowy wystrój.  Zachęcamy wszystkich do podobnie spędzanego jak u nas radosnego świętowania  Dnia Zakochania. 

Wycieczka do Warszawy


Dnia 26 listopada klasy II i III wraz z Mateuszem Krawczyńskim, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pod opieką p. Krzewickiej, p. Rokickiej, p. Burdyki oraz p. Gomułki owiedziliśmy Sejm. Niestety, z powodu obrad posłów nie mogliśmy zwiedzić całego budynku izby niższej. Pani przewodnik przybliżyła nam historię polskiego parlamentu i zaprosiła do ponownej wizyty. Kolejną atrakcją był przejazd metrem, dla niektórych z nas pierwszy w życiu.  W mgnieniu oka przenieśliśmy się na Plac Wilsona, a następnie skierowaliśmy się w stronę długo wyczekiwanego Muzeum Sportu i Turystyki. Tam, podzieleni na dwie grupy, dowiadywaliśmy się o przeszłości polskiego sportu. Mieliśmy okazję na przykład podnieść oponę z bolidu Roberta Kubicy, czy zobaczyć kombinezon Adama Małysza wraz z nartami, które wbrew pozorom  nie były pokryte masłem, a reklamami :D Po męczącej przeprawie przez centrum stolicy wpadliśmy szturmem do Mc Donalds’a, aby naładować sobie baterie na długi powrót. W autokarze natomiast widoczne było wśród nas zmęczenie i radość z miłego spędzania czasu…

Uczeń potrafi


Uczniowie klasy IIIa przygotowali ciekawe filmiki dotyczące wybranych państw europejskich. Zabrali nas w interesującą podróż po Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Włoszech. W wielu z nich obudziły się talenty aktorskie, reżyserskie, twórcze. Gratulujemy im pomysłów i wykonania. Jak uczeń chce to i potrafi… 

Gąsiorowski w podróży

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

Najdawniejsza nasza historia…


 2.10.2014r. odbyła się wycieczka do Biskupina i Kruszwicy. Podziwialiśmy pierwsze architektoniczne osiągnięcia naszych przodków sprzed około 2700 lat temu t.z.n. Biskupin. Następnie pojechaliśmy w odwiedziny do Popiela, którego niestety nie zastaliśmy, bo podobno zjadły go myszy. Czy to jednak możliwe….?  

Obchody 75 Rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego


27 września  obchodziliśmy 75 Rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Po zajęciu Polski przez wojska niemieckie i radzieckie we wrześniu 1939roku wielu Polaków wyszło z inicjatywą kontynuowania walki i oporu metodami konspiracyjnymi.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły na lekcjach historii zapoznali się z zadaniami m.in. Armii Krajowej, Kierownictwa Dywersją. Wykonali prace plastyczne związane z działaczami, akcjami i zadaniami Polskiego Państwa Podziemnego. Ich prace można było oglądać na szkolnej wystawie. Prezentujemy kilka z nich.

„Jak myśl sprzed lat, jak wspomnień ślad wraca dziś pamięć o tych których nie ma…”


01.09 2014r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego  - 2014/2015 roku szkolnego. Dzień ten to również 75 – Rocznica Wybuchu II wojny Światowej. Z tej okazji  p. Anna Mrozowska przygotowała z uczniami klas trzecich i drugich uroczysty apel. 
Copyright ©2016 Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie, All Rights Reserved.